Historie firmyPo obdržení licence na provoz duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním operátorem v ČR. Ostrý provoz nejmodernější GSM sítě v ČR Vodafone zahájil pod značkou Oskar. Vodafone vstoupil na trh 1. března roku 2000 jako třetí a nejrychleji rostoucí mobilní operátor v ČR. Zasadil se o radikální změny na tuzemském mobilním komunikačním trhu a mobily cenově zpřístupnil všem zákazníkům. Během necelého roku Vodafone vybudoval síť porovnatelnou s konkurencí. Rychle získal prestiž i ve světě a v roce 2001 a 2002 byl několikrát nominován na cenu World Communication Award jako nejoblíbenější mobilní operátor. Vodafone vstoupil na trh s jasně danou moderní strategií přímého styku s klientem, která se stala základním pilířem společnosti. Tento úspěch odráží i odhodlání změnit tvář českého mobilního trhu a jeho zaběhnuté zvyky.

Roku 2005 se Oskar stal členem rodiny Vodafone a v roce 2006 změnil Oskar Mobil a.s. název na Vodafone Czech Republic a.s. Nabídl svým klientům celosvětově známý mobilní web Vodafone live! a se službou Vodafone Passport jim umožnil volat z ciziny za tuzemské ceny. Rok 2006 zakončil Vodafone velice úspěšnou vánoční reklamou s čivavami a obdarovali všechny svoje klienty víkendovými SMS.

Poslat SMS online je v dnešní době opravdu snadné. Poslat SMS zdarma do všech sítí lze snadno online. Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo.Roku 2007 se Vodafone stal komplexním mobilním operátorem, když spustil první opravdu konvergovanou službu Vodafone OneNet, která společnostem nabídla mobilní a pevné hlasové i datové služby i s připojením na internet. Jako první operátor také v tomto roce nastartoval nabídku služeb zdarma výměnou za zobrazení reklamy v mobilu.Roku 2009 spustil Vodafone komerční provoz 3G sítě. Dvacet let svobody oslavil Vodafone sbírkou 85 tisíc klíčů, kterou pořídil společně s klienty. Poté z této sbírky Jiří David udělal sochu. V prosinci Vodafone dosáhl mety 3 mil. klientů.

Roku 2010 společnost otevřela 56 franšízových prodejen a přiblížila se tak k 600 tisícům klientům, kteří do té doby museli za službami Vodafonu cestovat i stovky kilometrů. Vodafone nabídl klientům nové tarify, které budou přispůsobeny jejich potřebám. Vodafone spustil nový systém péče o klienty, který představuje největší investici do systémů péče o klienty v celé historii firmy. Intenzivně také začal stavět 3G síť.

Roku 2011 Vodafone pokračoval v intenzivní stavbě 3G sítě, na konci téhož roku pokrýval už 66 % populace České republiky. V prosinci na trh uvedl první tablet vlastní značky – Vodafone Smart Tab. Na podzim dokončil start nového systému péče o klienty. Získal důležité klienty z oblasti veřejné správy, služby začal využívat třeba Hasičský záchranný sbor či Pražský hrad.


Reklama:


Pokud vlastníte notebook, podívejte se na naše baterie do notebooků, které pro Vás máme skladem za velmi výhodné ceny. Kvalitní elektronika, baterie, akumulátory a adaptéry za super ceny. Kola jsou kvalitní a cenově dostupné. Lidé.cz je největší česká online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!