Vodafone.czVodafone je druhý nejpopulárnější mobilní operátor na celém světě. Působí ve 28 zemích na pěti kontinentech. V září 2009 se firma Vodafone starala o 333 mil. aktivních klientů. Hodnota společnosti je 105 miliard dolarů. CEO Vodafonu je Muriel Anton.

Poslat SMS online je v dnešní době opravdu snadné. Poslat SMS zdarma do všech sítí lze snadno online. Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory.

Historie firmy Vodafone

Vodafone dostal britskou mobilní licenci již roku 1983 a v lednu 1985 se v jeho síti uskutečnil první rozhovor. V roce 1991 uskutečnil první mezinárodní hovor – byl vytvořen roaming (první hovor směřoval z Anglie do Finska). V roce 1994 Vodafone jako první v Anglii spustil malé textové zprávy SMS.

Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Vodafone Czech Republic

Na tuzemský trh vstoupil Vodafone.cz 1. února 2006 odkoupením malého tuzemského operátora Oskar Mobil. Od počátku se snažil vytvořit image „lidového operátora“, kterou v ČR Oskar zavedl. Se zákazníky komunikuje Vodafone nejen pomocí standardních kanálů, ale také pomocí Twitteru nebo Facebooku. Privátním osobám nabízí Vodafone hlasové služby, mobilní datové služby včetně technologie 3G, společnostem potom v rámci výrobku OneNet nabízí také fixní služby. K 30. 9. 2010 měl Vodafone ČR 3 118 000 klientů. Firma vydává pro své klienty magazín Čilichili. V roce 2010 firma obdržela v soutěži Křišťálová Lupa 2. místo v kategorii mobilní služby za web Vodafone Live!.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo.Síť

Pokrytí na území ČR je skoro 100% signálem GSM na frekvenci 900 a 1800 Mhz. Vodafone také buduje síť třetí generace, která bude dostupná ve 37 městech a dalších 113 místech a obcích na celém území ČR. Vodafone také používá CDMA datovou síť operátora U:fon na frekvencích 410 až 430 MHz.

Skupina Vodafone

Vodafone ve zkratce
Název: Vodafone Group Plc
Založen: 1982
Obrat: 46 mld. liber
EBITDA 15 mld. liber
Počet pracovníků: 84 000
Počet klientů: 370 mil.
Globální síť: majetkový podíl ve 30 státech
partnerské sítě v dalších více než 40 státech
Centrála: Vodafone House
The Connection
Newbury
Anglie
Vodafone je nejpopulárnější mobilní operátor na světě. Má pobočku ve více než 30 státech pěti kontinentů, a 40 dalších partnerských sítí na celém světě. Ke konci března roku 2011 měla firma Vodafone již 371 milionů klientů. Vodafone obdržel anglickou  licenci pro operátory již roku 1983. Velké věci se děli už v lednu roku 1985, kdy se v jeho síti uskutečnil první rozhovor. Nic víc tehdy mobily neuměly, ale i tak působily skvělým dojmem – už proto, že vypadali spíš malé auto. Naštěstí pro zákazníky i pro jejich kapsy se Vodafone pokaždé staral, aby se vývoj nezastavil. Velký milník nastal už roku 1991, když Vodafone propojil první mezinárodní hovor. Roku 1994 pak Vodafone jako první v Anglii spustil v digitální síti SMSky.


Reklama:


Pokud vlastníte notebook, podívejte se na naše baterie do notebooků, které pro Vás máme skladem za velmi výhodné ceny. Kvalitní elektronika, baterie, akumulátory a adaptéry za super ceny. Kola jsou kvalitní a cenově dostupné. Lidé.cz je největší česká online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!